Młodzi piłkarze zagrają o Puchar Tymbarku

Miasto z Wizją / 07.04.2016 / Komentarze
Mecze na stadionie w Szczecinku

W piątek i sobotę (8/9.04) na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany zostanie Finał Wojewódzki XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

- Młodzi piłkarze zagrają na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa oraz na boisku bocznym przy ul. Piłsudskiego - mówi "Miastu z Wizją" Jarosław Kozanecki z OSiR.

W piątek 8 kwietnia wałczyć będą chłopcy w grupach wiekowych U-10 i U-12 oraz dziewczęta U-12. Początek spotkań o godz. 10. Z kolei w sobotę (9.04) zagrają drużyny chłopców U-8 oraz dziewcząt U-8 i U-10. Turniej rozpocznie się, podobnie jak w piątek, o godz. 10.

Nasze miasto będą reprezentowały zespoły: w kategorii U-8 – Akademia Piłkarska Szczecinek (trenerzy Krzysztof Kutrowski i Piotr Kusiak), U-10 – Akademia Piłkarska Szczecinek (trenerzy Marcin Brzozowski i Szymon Dobrosielski) oraz U-12 Akademia Piłkarska Reissa (trener Michał Boderek).
- Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim turnieju, który zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski Legia Warszawa - Lech Poznań - dodaje Jarosław Kozanecki.
Do trwającej właśnie XVI edycji rozgrywek zgłoszone zostały zespoły, w których gra 320 tys. dzieci z całej Polski. Ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest napastnik reprezentacji Polski oraz Ajaxu Amsterdam Arkadiusz Milik.