Młodzi sportowcy walczyli na kortach o puchary

• Aktualności
Miasto z Wizją / 02.09.2017 / Komentarze
W Szczecinku odbyły się wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne

W miniony weekend przez dwa dni na szczecineckich kortach trwały Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne skrzatów i skrzatek oraz kadetów i kadetek.- Zawody odbyły się w zmiennych warunkach atmosferycznych, częściowo na kortach ziemnych, a częściowo na kortach krytych. Na własnym terenie nie zawiedli szczecineccy tenisiści – informuje Józef Szpakowski, sędzia turnieju.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie wśród kadetów w grze pojedynczej w meczu finałowym Mateusz Klimek (KT GAT Gdańsk) pokonał 7:5, 6:2 Gabriela Łosiewicza (SzTT Szczecinek). III miejsce zajęli Mateusz Ostrowski (Start Wisła Toruń) i Jakub Wawrzyniak (SKT Szczecin). Z kolei w grze podwójnej w meczu finałowym para Jakub Wawrzyniak i Mateusz Klimek pokonała 6:4, 6:2 Mateusza Ostrowskiego i Bartosza Siemienieckiego (Start Wisła Toruń).

Wśród skrzatek w grze pojedynczej w meczu finałowym Antonina Helińska AT Promasters Szczecin pokonała 7:5, 6:3 Barbarę Straszewską AT Promasters Szczecin. III miejsce zajęły Anna Siegert i Wiktoria Kopernatzka, obie z SzTT Szczecinek - kontynuuje Józef Szpakowski. - W meczu finałowym gry podwójnej Antonina Helińska i Barbara Straszewska pokonały 6:1, 7:6 (4) Annę Siegert i Wiktorię Kopernatzką.

Jak dodaje Józef Szpakowski w kategorii skrzatów w grze pojedynczej w meczu finałowym Bruno Kokot (TUKS LEO Trąbki Małe) pokonał 6:1 6:4 Michała Ostrowskiego (START Wisła Toruń). Trzecie miejsce zajęli Maciej Słowik (SzTT Szczecinek) i Kacper Klitter (AT Promaster Szczecin). W grze podwójnej w meczu finałowym Bruno Kokot i Michał Ostrowski pokonali 6:2 6:2 Macieja Słowika i Kacpra Klittera.

Tekst: Marzena Góra