Młodzi tenisiści ponownie odwiedzili Szczecinek

• Aktualności
Miasto z Wizją / 17.05.2016 / Komentarze
Za nami Mistrzostwa Woj. Zachodniopomorskiego młodzików i młodziczek w tenisie ziemnym

W miniony weekend na szczecineckich kortach kolejny raz rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego młodzików i młodziczek w tenisie ziemnym.  Tym razem zmierzyli się ze sobą zawodnicy z Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina, Goleniowa oraz oczywiście ze Szczecinka. Podczas turnieju dobrą kondycją mogli pochwalić się goście ze Szczecina, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

W finałowym meczu wśród dziewcząt w grze pojedynczej najskuteczniejsza okazała się Olga Gołaś (AT Promasters Szczecin), która pokonała 6:3, 7:6 (7:0) Zuzannę Smejlis (AT Promasters Szczecin). Trzecie miejsce wywalczyły Michalina Zupko (Goleniów) oraz Hanna Koczan (Koszalin). Z kolei w grze podwójnej w meczu finałowym para Olga Gołas i Zuzanna Smejlis pokonała 6:0, 6:1 Michalinę Zupko oraz Matyldę Ferkowską (SKT Szczecin). Trzecie miejsce zajęły Hanna Brusiło i Paulina Kolibska (Szczecin), a także Paula Leśniewska z Darią Kopczyńską (obie STT Szczecinek).

Wśród chłopców natomiast w grze pojedynczej w finałowym meczu najlepszy okazał się Kacper Stochmal (SKT Szczecin), pokonując 6:3, 6:0 Jakuba Wawrzyniaka (SKT Szczecin). Trzecie miejsce zajęli Igor Garbacki i Bartosz Skała, obaj z SKT Szczecin.

- O dużym pechu może mówić Bartosz Skała, który w półfinale, prowadząc 6:0, 2:0 złamał palec prawej dłoni, w wyniku czego mecz musiał oddać – przyznaje Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

W meczu finałowym w grze podwójnej para Kacper Stochmal i Bartosz Skała pokonała 6:1, 6:2 Igora Garbackiego i Franka Komajdę (SKT Szczecin). Trzecie miejsce zajęły pary Jakub Wawrzyniak i Kacper Hemperek (STT Szczecinek) oraz Piotr Rogólski i Adam Żyłka (obaj STT Szczecinek).

Tekst: Marzena Góra