Mniej za wodę i ścieki

Miasto z Wizją / 21.05.2019 / Komentarze
To kolejny rok z rzędu, kiedy zamiast podwyżki, czeka nas obniżka rachunków

To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców Szczecinka - już wkrótce za wodę i ścieki zapłacimy mniej. Od niedzieli, 26 maja br. zacznie obowiązywać w Szczecinku nowa taryfa za pobór wody i odprowadzenie ścieków.

Szczecineccy wodociągowcy nową cenę 1 m3 wody dla gospodarstw domowych skalkulowali na poziomie 3,23 zł brutto. To o 1 grosz mniej niż w obecnej obowiązujące jeszcze do końca tygodnia taryfie. Z kolei cenę 1 m3 ścieków Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oszacowało na 8,02 zł. To o 6 groszy mniej niż obecnie.

Łączna cena wody i ścieków w nowym okresie taryfowym wynosić będzie 11,25 zł, a zatem w stosunku do ceny obowiązującej (11,32 zł) nastąpi spadek o 7 groszy. Dodajmy, że to już kolejna obniżka stawek za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków. Rok temu również ceny nieco spadły. Przypomnijmy, że do maja 2018 roku wynosiły one 11,43 zł.

Tekst, foto: Marzena Góra