Moda na alkohol "pod chmurką" i moc rannych zwierząt

Miasto z Wizją / 17.05.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 115 interwencji w stosunku do 113 osób.

- W tym 19 interwencji podjętych przez nasze patrole dotyczyło zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring miejski - mówi "Miastu z Wizją" Jolanta Siemaszko, zastępca Komendanta SM.

W czwartek (12.05) przed godz. 17 patrol interweniował na ul. 28 Lutego, gdzie operator monitoringu miejskiego ujawnił spożywanie alkoholu przez dwóch mężczyzn. Za zakłócanie porządku publicznego na sprawców zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego.

W piątek (13.05) około godz. 18 do dyżurnego komendy wpłynęła informacja o mężczyźnie pijącym alkohol przy dworcu PKP. Ponieważ mężczyzna zakłócał przy tym porządek publiczny za swój naganny czyn odpowie przed sądem.

Kilka godzin później operator monitoringu zarejestrował zdarzenie polegające na zakłócaniu porządku publicznego przy ul. 1 Maja. Strażnicy podjęli tam interwencję w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy raczyli się alkoholem.

- W ubiegłym tygodniu wielokrotnie odwoziliśmy do schroniska bezpańsko pozostawione psy - mówi J. Siemaszko.

- Pomagaliśmy również rannym zwierzętom potrąconym przez samochody. Na ul. Koszalińskiej znaleźliśmy rannego lisa. Z kolei z ulicy Matusewicz przewieźliśmy rannego ptaka, a w sobotę (14.05) podczas patrolowania ul. Jana Pawła II strażnicy znaleźliśmy ranną kaczkę. Ptak trafił do schroniska.

- Nasi funkcjonariusze brali też udział w konferencji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną mającą na celu promocję zdrowia wśród dzieci i młodzieży.