Mróz! Strażnicy pomagają ludziom i zwierzętom

Miasto z Wizją / 01.03.2018 / Komentarze
Uruchamianie pojazdów, bezdomni, zwierzaki bez opieki i kontrole palenisk

Dla strażników miejskich mroźna aura oznacza wzmożony czas pracy i służby.

- W okresie silnych mrozów pomagamy mieszkańcom Szczecinka uruchomić akumulatory w pojazdach - mówi "Miastu z Wizją" Jarosław Dudek, funkcjonariusz Straży Miejskiej.

- Od 1 stycznia br. byliśmy wzywani już 93 razy. W większości przypadków udało się pomóc uruchomić pojazd. Wystarczy zadzwonić pod numer 986 i zaczekać na patrol. Wyjazdy są wyznaczane według kolejności zgłoszeń i partol nie ma w tym czasie interwencji.

- Ponadto mamy wzmożone patrole i staramy się docierać do bezdomnych koczujących w nieogrzewanych miejscach. Namawiamy ich na nocleg w noclegowni. Nie zapominamy też o czworonogach. W tym okresie też im jest ciężko. Jeżeli psy i koty pozostają na mrozie bez opieki i nie ma możliwości ustalenia właściciela, przewozimy je do schroniska. Sprawdzamy również, czym palą mieszkańcy. Niejednokrotnie robimy to na wezwanie ich sąsiadów, którzy podejrzewają, że do pieca zostały wrzucone opony, plastik, śmieci lub lakierowane meble.

Tekst i foto: Jarosław Dudek/Straż Miejska w Szczecinku

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk