Mury pną się do góry, czyli hala sportowa w budowie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.11.2019 / Komentarze
Inwestycja za 9 mln zł. Finał robót za rok

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza. Budowlańcy są już na wysokości pierwszego piętra. Inwestycję za 9 mln zł realizuje firma "Telmax" z Człuchowa. Hala powinna być gotowa w grudniu przyszłego roku.

O budowę nowego obiektu sportowego przy popularnym "Adasiu" od kilku lat zabiegali mieszkańcy Szczecinka - radni Rady Miasta, nauczyciele i rodzice uczniów oraz sama młodzież. Tym bardziej, że "jedynka" jest jedyną podstawową placówką szkolną w Szczecinku, której uczniowie korzystają z wiekowej już sali gimnastycznej. To obiekt zbudowany pod koniec lat 20. ubiegłego stulecia, wpisany do rejestru zabytków.

Nowa hala sportowa będzie miała wymiary 20 x 40 m plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala zostanie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Jak będzie się prezentować nowy obiekt sportowy przy Palcu Wazów - zobaczycie na filmie.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Wideo: Miasto z Wizją

Montaż: Marzena Góra