Muzeum ponownie otwarte dla zwiedzających

Miasto z Wizją / 02.02.2021 / Komentarze
Przez cały luty wstęp dla wszystkich jest darmowy

W ostatnich miesiącach nie mamy co liczyć na weekendowe szaleństwa, wyjścia ze znajomymi do restauracji czy pubu, wybranie się do kina lub zabawę w większym gronie podczas rozmaitych imprez. Wolny czas zazwyczaj spędzaliśmy zostając w domu, wybierając się na spacery do mało zatłoczonych miejsc czy uciekając za miasto.

Na całkowite „odmrożenie” życia kulturalnego przyjdzie nam jeszcze zapewne trochę poczekać. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych opcji na wyjście z domu i poobcowanie z kulturą. Wręcz przeciwnie. Wolne popołudnie możemy spędzić… w szczecineckim muzeum. Placówka zostanie ponownie otwarta dla zwiedzających. To doskonała okazja do obejrzenia naszych eksponatów dla wszystkich tych, którzy dawno nie zaglądali do tutejszego muzeum z powodu natłoku zajęć i spotkań.

- Ograniczenia wprowadzone przez rząd związane z pandemią koronawirusa pozwalają nam na otwarcie muzeum. Zdajemy sobie sprawę, że wiele instytucji oferujących aktywne spędzanie wolnego czasu nadal pozostaje zamknięta. Stąd decyzja o darmowym wstępie do naszego muzeum przez cały lutym – mówi burmistrz Daniel Rak.

Jednak odwiedzający muszą liczyć się także z pewnymi obostrzeniami, bowiem w trakcie wizyty obowiązywać będą określone zasady bezpieczeństwa - dezynfekcja rąk przy wejściu oraz możliwość zwiedzania jedynie w maseczkach. W tym samym czasie w muzeum może przebywać łącznie 25 osób zwiedzających, którzy powinni zachować odstępy między sobą. Póki co muzeum nie będzie organizowało cyklicznych imprez, wernisaży, jarmarków czy koncertów.

Szczecineckie Muzeum Regionalne można odwiedzać już od wtorku, 2 lutego. Będzie ono czynne od poniedziałku do piątku. W czwartki można je zwiedzać do godziny 18:00, natomiast w inne dni tygodnia do godz. 16:00 (wejść należy na 30 min. przed zamknięciem). W weekendy muzeum będzie nieczynne. /zr/