Muzeum Regionalne odwiedziło ponad 10 tysięcy gości

Miasto z Wizją / 19.08.2020 / Komentarze
Placówka podsumowała miniony rok

Od wielu już lat szczecineckie instytucje i ośrodki kultury podsumowują swoją pracę poprzez sporządzenie raportu z działalności za miniony rok. Nie inaczej jest również i tym razem. Swoją całoroczną pracę podsumowało także nasze Muzeum Regionalne. Okazuje się, że muzealnicy w 2019 roku zdecydowanie się nie nudzili, za to mieli ręce pełne pracy.

W tym czasie muzealne musy odwiedziło ponad 10 tysięcy gości. Jak czytamy w raporcie sporą część zwiedzających stanowiły zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, z którymi pracownicy muzeum spotykali się w ramach lekcji i warsztatów. To oczywiście nie jedyne działania. W minionym roku muzeum zorganizowało aż dziesięć wystaw czasowych. Bardzo często poruszanym na nich tematem były zagadnienia historii miasta i regionu.

- Podobnie jak w latach ubiegłych odbył się Jarmark Kresowy, majowa Noc Muzeów oraz letni Piknik Księżnej Jadwigi. Są to główne wydarzenia organizowane przez placówkę w plenerze – czytamy we wspomnianym raporcie. – Przygotowanie i zrealizowanie tej formy spotkań wiąże się ze sporymi nakładami, ale z opinii gości wiadomo, że takie atrakcyjne formy spotkań są dobrze przez nich odbierane.

Szczecineckie muzeum może pochwalić się także kolejnym sukcesem – w 2019 roku zdobyło ono uznanie za organizację wydarzeń związanych z obchodami stulecia praw wyborczych kobiet. Nasza wystawa „Biały atrament. Sto lat praw wyborczych kobiet” zostało okrzyknięte Zachodniopomorskim Muzealnym Wydarzeniem Roku 2018.

Placówka w 2019 roku wzbogaciła się także o nowe eksponaty. Wśród nich znalazły się m.in. zestaw narzędzi do tortur z przełomu XVII i XVIII wieku oraz miniatura rzeźby autorstwa Gerharda Janenscha. W formie przekazów i darowizn do muzeum trafiło także 55 innych eksponatów.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra. Foto - Noc Muzeów 2019