Muzeum zaprasza wystawców i artystów na IVJarmark Kresowy

Miasto z Wizją / 23.04.2019 / Komentarze
Trwa przyjmowanie zgłoszeń od chętnych, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby mieszkańcom

Za niespełna dwa tygodnie, 27 kwietnia w szczecineckim Muzeum Regionalnym odbędzie się kolejna odsłona Jarmarku Kresowego. Jak zapowiadają organizatorzy, w trakcie Jarmarku wszyscy goście będą mogli spotkać się z kulturą dawnych Kresów, jak również kulturą ludową. Na zwiedzających czekają także koncerty, pokazy tańca i wiele innych atrakcji. To także doskonała okazja do tego, aby dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących pochodzenia ówczesnych szczecinecczan.

Tradycyjnie nie będzie mogło zabraknąć także stoisk z rękodziełem i lokalnymi smacznymi produktami. Muzeum wciąż przyjmuje zgłoszenia od chętnych wytwórców, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby szerszemu gronu odbiorców podczas wspomnianego wydarzenia. Zgłaszać mogą się także chętni artyści – ci mali i ci duzi – którzy będą mogli zaprezentować swoje talenty na scenie.

- Zapraszamy wystawców, producentów wyrobów naturalnych i regionalnych, twórców rękodzieła oraz zespoły ludowe, folklorystyczne i dziecięce – apelują do wszystkich chętnych pracownicy szczecineckiego muzeum.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 606 387 435.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk