Mysiej Wyspy podróż do przeszłości

Miasto z Wizją / 25.07.2021 / Komentarze
Efektowny pokaz samochodów z epoki nad Trzesieckiem

Piękne, zabytkowe, niektóre blisko stuletnie pojazdy z epoki o własnych silach przyjechały dziś (sobota, 24 lipca) nas Mysią Wyspę. Wszystko to w ramach VI Dixie Rajd Old Mobile. Impreza odbywa się w tym roku w Bornem Sulinowie, ale jej uczestnicy nie zapomnieli o Szczecinku i stanęli gościną w szczecineckim "kurorcie".

Wiekowe pojazdy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko wśród plażowiczów. Ich właściciele cierpliwie odpowiadali na wiele pytań. Jedno było zawsze takie samo - czy to cacko jeździ?

Okazuje się, że jeździ i to jak! Spore zainteresowanie szczecinecczan wzbudzał pięknie utrzymany model Forda z 1924 roku. 97-letni egzemplarz lat świetności amerykańskiej motoryzacji prezentuje się naprawdę imponująco. Takie pojazdy możemy podziwiać m.in. we współczesnych filmach gangsterskich przenoszących nas w lata 20 i 30 minionego stulecia.

Galerii wiekowych pojazdów towarzyszyły największe i najpopularniejsze standardy jazzowe.

- Nasza impreza to swoiste połączenie muzyki z okresu lat 20 i 30 minionego wieku z motoryzacją z tamtego okresu. Jestem przekonany, że dzięki naszej imprezie mieszkańcy Szczecinka i Bornego Sulinowa odbędą niesamowitą podróż w czasie - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Prokopowicz, lider zespołu Dixie Band.

Po pobycie na Mysiej Wyspie zabytkowe pojazdy wrócą do Bornego Sulinowa, gdzie wieczorem (godz. 19) odbędzie się koncert zespołu Dixie Band.