Na drogi naszego województwa wyjedzie nowy mammobus

Miasto z Wizją / 10.10.2019 / Komentarze
Został on zakupiony dzięki dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego

O tym, jak ważna jest profilaktyka w dbaniu o nasze zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak większość z kobiet często nie znajduje czasu dla siebie – w pierwszej kolejności pamiętając o swojej rodzinie, pracy i obowiązkach, zapominając o potrzebach i własnym zdrowiu. Niekiedy też, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, dostęp do badań profilaktycznych bywa mocno ograniczony. Teraz się to zmieni.

W najbliższy piątek (11 października) przed Sejmikiem Województwa Zachodniopomorskiego odbędzie się uroczyste oddanie pierwszego mammobusu, który został zakupiony dzięki dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Profilaktycznych.Mammobus, wyposażony w sprzęt do przeprowadzania badań ma docierać do gmin, w których najtrudniej o dostępność badań.

- Nowotwór piersi wykryty odpowiednio wcześnie, zwiększa szansę na wyleczenie. Trzeba jednak pamiętać o profilaktyce. A jest ona dostępna w województwie zachodniopomorskim w ramach unijnego projektu „Moja Mammografia – Moje Życie” realizowanego przez Geneva Trust sp. z o.o. Do tej pory organizacja przeprowadziła 14 tys. badań mammograficznych w regionie. Z kolejnych 19 tys. będą mogły skorzystać panie, dzięki dwóm nowym mammobusom – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nowy mammobus cyklicznie będzie odwiedzał on mniejsze miejscowości z terenu naszego województwa, zapewniając kobietom możliwość wykonania badań.

Tekst: Marzena Góra

Foto: wzp.pl