Na koniec wakacji przybyło bezrobotnych

Miasto z Wizją / 06.09.2017 / Komentarze
Jest problem, a do tego zwalnia "Słowianka"

Pod koniec wakacji powiększyły się rejestry Powiatowego Urzędu Pracy. Taka sytuacja nieczęsto ma miejsce, ale w poprzednich latach się już zdarzała.

- Kończyły się nam roboty publiczne, rejestrowali się też absolwenci szkół ponadgimnazjalnych. To wszystko sprawiło, że przybyło nam osób poszukujących pracy - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego PUP.

- Na koniec sierpnia w naszych rejestrach figurowało 4348 osób poszukujących zatrudnienia. To o 69 osób więcej niż na koniec lipca. Z kolei w Szczecinku mieszka 1798 bezrobotnych (o 52 osoby więcej niż w lipcu) w tym 1064 kobiety. Stopa bezrobocia w powiecie (za lipiec br.) to 17 proc. Z kolei wskaźnik bezrobocia w Szczecinku wynosi 7,1 proc. Prócz "Słowianki" żaden inny zakład nie zgłosił nam zamiaru prowadzenia zwolnień grupowych.