Na koniec wakacji spadło bezrobocie

Miasto z Wizją / 02.09.2016 / Komentarze
Więcej etatów w Szczecinku i powiecie

Na koniec sierpnia w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy figurowało 4884 osób poszukujących zatrudnienia, w tym 2779 kobiet.

- To o 32 osoby mniej niż miesiąc wcześniej - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego PUP. - Osób bezrobotnych ubyło też w Szczecinku. Na koniec sierpnia pracy poszukiwało 2064 osób, w tym 1178 pań.

Jak powiedział nam dyr. Batura, pracodawcy nie prowadzą większych zwolnień, nie zasygnalizowali też prowadzenia zwolnień grupowych.

- Przeciwnie, tworzone są nowe miejsca pracy. Pracowników poszukuje m.in. firma Tvilum - ujawnia nasz rozmówca. - Podobne działania zapowiedziała też firma Grześkowiak.

Stopa bezrobocia w powiecie szczecineckim (na koniec lipca) wynosi 19,4 proc. Z kolei wskaźnik bezrobocia w Szczecinku to 8 proc.