Akcja "Mała książka - wielki człowiek"

Miasto z Wizją / 07.05.2021 / Komentarze
Na najmłodszych czekają darmowe książki. Dzieci dostaną w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelnika

Miejska Biblioteka Publiczna Filia dla Dzieci i Młodzieży im. K. Makuszyńskiego każdorazowo chętnie włącza się w rozmaite akcje i kampanie mające zachęcić tych najmłodszych czytelników do tego, aby częściej odwiedzały mury biblioteki i sięgały po książki, odkrywając przygody nowych bohaterów.

Nie inaczej jest również tym razem. Nasi bibliotekarze jaki czas temu przyłączyli się bowiem do kampanii społecznej przebiegającej pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest Instytut Książki.

- Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem – informują pracownicy szczecineckiej biblioteki. - Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą, czyli książeczkę zawierającą starannie dobrany zestaw utworów najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy dziecięcych.

- Dzieci otrzymają też specjalne karty czytelnicze, a za wypożyczanie książek będą mogły zbierać naklejki. Za każde dziesięć uzbieranych znaczków dzieci będą nagradzane specjalnym dyplomem.

Bibliotekarze zapraszają wszystkie dzieci z roczników 2014 – 2017, również te, które już są czytelnikami biblioteki. Wciąż mogą one zgłaszać się i otrzymać czytelnicze wyprawki. /zr/