Na pieczonego ziemniaka z "Wiarusami"

Miasto z Wizją / 01.10.2020 / Komentarze
Rajdowa niedziela - pieszo i na rowerze

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” zapraszają miłośników czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu na 42. Jesienny Rajd "Pieczony Ziemniak". Rajdowanie pieszo i rowerem będzie miało miejsce w niedzielę 4 października.

Turyści wyznaczyli sobie zbiórkę o godz. 10.30 na pętli autobusowej koło wiaduktu przy ul. Szczecińskiej. Kwadrans później piechurzy pójdą przez Świątki fragmentem leśnej ścieżki przyrodniczej, przez Las Klasztorny (żółtym szlakiem pieszym) i nad jeziorem Trzesiecko dotrą na teren rekreacyjny przy hali "Ślusarnia". Długość trasy liczy około 5 km.

Z kolei rowerzyści wyruszą na trasę w okolicy Szczecinka, m.in. przez Świątki - Janowo - Jadwiżyn i Las Klasztorny. Długość trasy około 24 km.

Po pokonaniu wyznaczonych tras turyści spotkają się (około godz. 14-15) na terenie hali "Ślusarnia". Na mecie rajdu jego uczestnicy odpoczną przy ognisku spożywając turystyczną pieczoną kiełbaskę i pieczonego ziemniaka. Odbędzie się też quiz z nagrodami "Co zwiedziłem i o czym dowiedziałem się na rajdzie". Ponadto będzie (w ramach wpisowego: 6 i 8 zł, odpowiednio dla osób zrzeszonych w PTTK i niezrzeszonych) okolicznościowy znaczek rajdowy. Dla chętnych - potwierdzenie punktów na odznakę OTP i OTK oraz pamiątkowa pieczątka.

- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę, ale zapewniam, że ta będzie nam sprzyjać - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.