Na skateplazie powstanie kolorowe graffiti

Miasto z Wizją / 24.06.2020 / Komentarze
W sobotę odbędzie się kolejny Graffiti Jam

W listopadzie minionego roku przy ul. Słowiańskiej powstało dzieło, będące efektem projektu pod hasłem „Graffiti Jam”. Teraz lokalni (i nie tylko) twórcy przyozdobią kolejną przestrzeń w naszym mieście. W najbliższą sobotę, 27 czerwca odbędzie się już druga odsłona tego wydarzenia w naszym mieście. Tym razem odbędzie się ono na skateplazie przy strefie aktywnego wypoczynku.

- Zapraszamy każdego, kto chce zobaczyć trochę inny wymiar sztuki. Celem całego przedsięwzięcia jest przyozdobienie w kolory szarych i smutnych elementów skateplazy, które po poprzednim evencie, który odbył się rok temu, zdążyły już wyblaknąć – zachęcają do uczestnictwa organizatorzy. -  W wydarzeniu będą brać udział głównie artyści z naszego miasta i okolic, którzy chcą przede wszystkim pokazać, że graffiti to nie niszczenie elewacji, ale rodzaj sztuki ulicznej, która potrafi cieszyć oko. Pojawi się również kilku nowych artystów spoza naszego miasta. Grafficiarze z chęcią podzielą się swoją wiedzą na temat graffiti jak i umiejętnościami. Impreza ma charakter otwarty i jest przeznaczona dla wszystkich mieszkańców miasta, a przede wszystkim nastawiona jest na zaangażowanie młodych ludzi.

- Imprezę prowadzona będzie przez Patryka, który bardzo mocno zaangażował się w ten event i od samego początku służył pomocą. Zajął się on również całym zapleczem technicznym i organizacją potrzebnych przyborów oraz zrzeszeniu artystów. Podczas wydarzenia z chęcią odpowie na parę pytań dotyczących graffiti.

Dodajmy, że wydarzenie to może się odbyć m.in. dzięki dofinansowaniu z „Programu Społecznik na lata 2019-2021”. Dzięki pozyskanym funduszom na skateplazie nie tylko odbędzie się Graffiti Jam, ale także możliwe będzie powstanie stacji naprawczej z podstawowymi narzędziami serwisowymi, Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowany na godz. 10.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk