Na ulicy wymachiwał bronią (wideo)

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.02.2020 / Komentarze
Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło w miniony piątek

Miejskie kamery monitoringu pozwalają m.in. ujawnić wandali, sprawców wykroczeń czy prowodyrów wszczynających bójki. Jednak operatorzy niekiedy są świadkami również zdecydowanie groźniej wyglądających zdarzeń, rozgrywających się na ulicach Szczecinka. Jedna z nich miała miejsce w miniony piątek, 7 lutego.

Późnym wieczorem, ok. godziny 20.40 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zakłóca porządek i… wymachuje bronią. Zdarzenie to zarejestrowały także kamery. W zbiegu ul. Kościuszki i Koszalińskiej mężczyzna w średnim wieku stał na ulicy i wymachiwał bronią oraz wykrzykiwał coś do przechodniów. Ponadto przykładał sobie pistolet do głowy niemal za każdym razem, gdy obok niego przejeżdżał samochód. Mężczyzna wybiegał także na środek ulicy i celował bronią w nadjeżdżające pojazdy, odskakiwał, wykonywał „przepraszające” gesty i padał na kolana.

Strażnicy wezwali na miejsce patrol policji. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę. Jak się później okazało broń, którą mężczyzna wymachiwał, była atrapą.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: Straż Miejska w Szczecinku

Montaż filmu: Marzena Góra