Na WOŚP przekazaliśmy ponad 121 tysięcy złotych!

Miasto z Wizją / 13.01.2020 / Komentarze
W Szczecinku padł kolejny spektakularny rekord

W niedzielę, 12 stycznia w kilkuset miastach – również w Szczecinku - przez cały dzień grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny 28 finał akcji przebiegał pod hasłem „Wiatr w żagle - Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Dziś, dzięki niezwykłej hojności mieszkańców, padł kolejny, spektakularny rekord!

Po wielu godzinach skrupulatnego liczenia wszystkich datków, znana już jest kwota, jaką udało się zebrać podczas dzisiejszej odsłony tej szlachetnej akcji. Jak poinformował szczecinecki sztab WOŚP, mieszkańcy okazali się niezwykle hojni, przekazując łącznie 121 tys. 330 zł i 68 gr.

Kwestujących wolontariuszy można było spotkać na ulicach miasta w godz. 10.00 – 18.00. Oprócz zbiórek ulicznych, tegoroczną akcję można było wesprzeć pojawiając się m.in. w kinie "Wolność", gdzie odbywały się liczne licytacje przedmiotów przekazanych przez sztab główny oraz wielu lokalnych darczyńców. Wszystkie środki pochodzące z licytacji również przeznaczone zostały na wsparcie WOŚP. Zbiórki trwały także w hali sportowej przy ul. Kopernika. Ponadto każdy z nas mógł dołożyć swoją „cegiełkę” do tego rekordowego wyniku, odwiedzając kiermasze usytuowane w holu kina lub korzystając z motoryzacyjnych atrakcji przygotowanych na pobliskim placu Kamińskiego. Dodajmy, że jedną z głównych atrakcji niedzielnych aukcji była możliwość wylicytowania spędzenia dnia z posłem Jerzym Hardie-Douglasem w sejmowych salach, wraz z przelotem do Warszawy i obiadem w sejmowej restauracji. Wyprawa do sejmu została zlicytowana za 2,6 tys. zł.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i szczodrości mieszkańców, w tym roku w Szczecinku padł kolejny rekordowy wynik akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy przekazali o ponad 31 tys. złotych więcej, niż podczas poprzedniej akcji. Przypomnijmy. W minionym roku przekazaliśmy na ten cel 89 tys. 592 zł i 30 gr. Rok wcześniej - 66 tys. 101 zł i 66 gr. W 2017 roku – 67 tys. 223 zł i 61 gr. W 2016 r. było to 49 tys. 974 zł i 51 gr. W 2015 przekazaliśmy 33 tys. 160 zł, a rok wcześniej 37 tys. 869 zł. Dla porównania w 2013 roku WOŚP wsparliśmy kwotą 29 tys. 392 zł, a w 2012 r. – 30 tys. 513 zł.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk