Na Wyścigowej można już jeździć bezpiecznie

Miasto z Wizją / 09.10.2017 / Komentarze
W ostatnich dniach na skrzyżowaniu pojawiło się kolejne lustro drogowe

Zaledwie tydzień temu pisaliśmy o problemie, z jakim borykają się kierowcy poruszający się po skrzyżowaniu ul. Wyścigowej i Młynarskiej. Od kilku tygodni trwa tu bowiem budowa nowego apartamentowca, a teren budowy został ogrodzony wysokim metalowym płotem. Tym samym kierowcy teraz wyjeżdżając z ulicy Młynarskiej często robią to z duszą na ramieniu nie wiedząc, czy zza rogu nie „wyskoczy” na nich inny pojazd. Na problem ten zwrócił wówczas uwagę nasz Czytelnik. Więcej na ten temat w artykule "Postawili ogrodzenie, a kierowcy mają problem".

- Nie widać kompletnie nic. Próba wyjechania z ul. Młynarskiej w lewo do ul. Powstańców Wielkopolskich to jakiś dramat. Nigdy nie wiadomo, czy zaraz nie nadjedzie coś z prawej strony. Dojeżdżając do skrzyżowania zatrzymuję się i próbuję w małych „prześwitach” w płocie wypatrzyć, czy coś czasem nie jedzie. Ale pewności nigdy nie ma. Tym bardziej, że ci z prawej mają pierwszeństwo i często już na początku uliczki się rozpędzają i mkną przez skrzyżowanie. Kilka razy już ktoś przejechał mi przed samą maską – pisał w swojej wiadomości do naszej redakcji pan Bartosz.

Z prośbą o rozwiązanie tego problemu zwróciliśmy się do Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Na jednym ze słupów przy ul. Wyścigowej w ostatnich dniach pojawiło się kolejne lustro drogowe, znacznie ułatwiające życie zmotoryzowanym mieszkańcom, którzy często pokonują wspomniane skrzyżowanie.

- Nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji. Po zaledwie paru dniach zostało zamontowane lustro. Teraz już nie trzeba oblewać się potem z nerwów próbując wyjechać na skrzyżowanie. Dziękuję redakcji oraz urzędnikom za potraktowanie sprawy poważnie i natychmiastową pomoc w rozwiązaniu tego problemu – napisał w kolejnej wiadomości do nas pan Bartosz.

Tekst, foto: Marzena Góra