Na zamku o poezji i problemach ze zdrowiem

Miasto z Wizją / 15.09.2017 / Komentarze
Klub na Obcasach zaprasza na spotkanie z fizjoterapeutą. Klub Opal zaprasza na warsztaty poetyckie

We wtorkowe (19 września) popołudnie zdecydowanie warto odwiedzić szczecinecki zamek. Tu trwać będą dwa spotkania – jedno z nich to propozycja dla miłośników poezji, natomiast podczas drugiego dowiemy się, jak dbać o nasze zdrowie.

O godz. 17.00 Klub Poetycki OPAL zaprasza nas na spotkanie z twórczością Kazimierza Burnata. To nie tylko poeta, ale także eseita, dziennikarz oraz krytyk literacki i autor 18 książek poetyckich. To także absolwent prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Ekonomicznej. Spadochroniarz, były żołnierz czerwonych beretów, twórca harcerstwa dla młodzieży z problemami, opiekun Miejsc Pamięci Narodowej i redaktor naczelny pisma społeczno–kulturalnego „Bez kurtyny”. Jest także organizatorem międzynarodowych festiwali i spotkań literackich. Kazimierz Burnat tego dnia poprowadzi warsztaty poetyckie, które odbędą się w Sali zachodniej. Dodajmy, że dzień później (20.09) również o godz. 17.00 w Piano Barze odbędzie się wieczór autorski poety. Wstęp bezpłatny.

Z kolei o godz. 18.00 rozpocznie się kolejne spotkanie szczecineckiego Klubu Na Obcasach. Tym razem mieszkanki naszego miasta gościć będą fizjoterapeutę Mateusza Błaszkiewicza, który opowie nam „O bólu w trzech punktach”. Opowie on słuchaczom m.in. dolegliwościach bólowych, z którymi borykamy się najczęściej. Doradzi, jakie badania obrazowe warto wykonać i kiedy się na nie zdecydować, a także podpowie, jak zapobiegać bólowi i radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. O oprawę muzyczną spotkania zadba akordeonistka Barbara Andruszkiewicz. Wstęp wolny.

Tekst: Marzena Góra