Nabór wolontariuszy do finału WOŚP

• Tv
Miasto z Wizją / 25.11.2022 / Komentarze
Szczecinecki sztab poszukuje osób, które 29 stycznia 2023 r. wyruszą na ulice miast "uzbrojeni" w puszki i pamiątkowe naklejki

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach polskich miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 31 kwesty, która odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia przyszłego roku. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"

Szczecinek, co roku bije rekordy w wysokości zbiórek datków. Zapewne będzie podobnie tym razem - podczas kolejnego finału. By tak się stało potrzeba wolontariuszy, którzy wyruszą na ulice naszego miasta.

Szczecinecki Sztab WOŚ ogłosił już nabór chętnych. Kto chce pomóc może zgłaszać się już w najbliższy worek i środę (29 i 30 listopada) w godz. 14-17 do Kina Wolność (hol).

Tam będzie można zgłosić akces i zostać jednym z wolontariuszy Orkiestry Jurka Owsiaka. Przyszli wolontariusze powinni znać swój nr PESEL, a osoby niepełnoletnie powinny przyjść wraz ze swoim opiekunem prawnym, aby podpisał on oświadczenie wolontariusza.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: WOŚP