Nadpobudliwi nieletni, wandale, bójka i zatrzymana poszukiwana

Miasto z Wizją / 29.08.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 109 interwencji w stosunku do 131 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 26 zdarzeń, z czego w 20 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (22.08) przed godz. 21 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na terenie jednej ze szkół podstawowych (według naszej wiedzy zdarzenie miało miejsce przy SP nr 6) grupę osób spożywających tam alkohol i palących papierosy. Na miejscu zastano sześć osób w wieku od 15 do 18 lat. 18-latkowie za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnym natomiast dwójka nieletnich została przez strażników doprowadzona do miejsc zamieszkania i przekazana opiekunom.

We wtorek (23.08) po północy operator monitoringu zauważył grupę osób, z których jedna wyrywała zasadzone w klombach kwiaty. Patrol, wylegitymował wandala. Okazał się nim nieletni w wieku 16 lat.

W piątek (26.08) około godz. 18 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w strefie aktywnego odpoczynku czwórkę młodych mężczyzn pijących piwo. Po przyjeździe patrolu na miejsce zdarzenia okazało się, że są to nieletni w wieku od 14 do 16 lat. Cała czwórka została przekazana Policji.

W sobotę (27.08) około godz. 0.30 strażnicy podjęli interwencję w sprawie zniszczenia szyby w wiacie przystanku komunikacji miejskiej. - Przechodząca grupa pięciu doskonale znanych nam osób z wielu wcześniejszych interwencji zniszczyła szybę w przystanku przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Wszyscy odpowiedzą za swoje zachowanie - mówi komendant Grondys.

W niedzielę (28.08) przed godz. 3 patrol podejmował interwencję na ul. Bohaterów Warszawy w sprawie bójki pomiędzy trzema mężczyznami. Sprawcy zostali wylegitymowani. Na sprawców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku za zakłócania porządku publicznego.

Również w niedzielę po godz. 18 strażnicy zatrzymali kobietę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta została przekazana patrolowi Policji.

- W sobotę (27.08) zabezpieczaliśmy imprezę pn. "Materia Fest" przy Wieży Bismarcka - kończy G. Grondys.