Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Szczecinek 2.11.2015 r.

• Tv
Miasto z Wizją / 02.11.2015 / Komentarze
W ekspresowym tempie odbyło się dzisiejsze nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta. Porządek obrad zakładał jedynie sześć punktów, z których żaden nie wzbudził szczególnych kontrowersji, więc tym razem obeszło się bez przedłużających się dyskusji.
Zgodnie z ustalonym harmonogramem radni przegłosowali następujące uchwały:

1. Otwarcie sesji.

2. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XV/122/2015 Rady Miasta Szczecinek z dnia 19 października 2015 r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.
(16 radnych głosowało za, 5 wstrzymało się od głosu)

3. Uchwała w sprawie  zmiany uchwały Nr XV/123/2015 Rady Miasta Szczecinek z dnia 19 października 2015 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXIX/245/2012 z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.
(16 radnych głosowało za, 5 wstrzymało się od głosu)

4. Uchwała w sprawie  zmiany uchwały Nr XV/124/2015 Rady Miasta Szczecinek z dnia 19 października 2015 r. w sprawie wysokości stawek opłaty targowej i sposobu jej poboru.
(16 radnych głosowało za, 5 wstrzymało się od głosu)

5. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XV/125/2015 Rady Miasta Szczecinek z dnia 19 października 2015r. w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny i leśny.
(18 radnych głosowało za, 3 wstrzymało się od głosu)

6. Zamknięcie sesji.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie zmieniła swoje wcześniejsze stanowisko,  dotyczące zapisu wejścia w życie uchwał podatkowych. Według RIO każda z wyżej wymienionych uchwał powinna posiadać zapis: "Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego i wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016r.".

Dlatego też, stosownie do obecnych wskazówek RIO, uchwały zostały poprawione i przegłosowane podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Powtórne przyjęcie uchwał podatkowych nie stanowi o zmiany wysokości podatków, jest to tylko uwzględnieniem narzuconych przez Regionalną Izbę Obrachunkową norm.

inf. Tomasz Czuk

(PA)