Nagrania z sesji Rady Miasta już dostępne w sieci

Miasto z Wizją / 22.11.2018 / Komentarze
Możemy na bieżąco śledzić to, co dzieje się na sali obrad oraz obejrzeć nagrania archiwalne

Jak już informowaliśmy wszystkie sesje Rady Miasta od teraz będą „na żywo” transmitowana przez kamery umiejscowione na sali obrad w ratuszu.

- To nie jest nasz wymysł, jak sądzili niektórzy radni opozycji – powiedział w rozmowie z nami burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Instalacja systemu monitorującego obrady Rady Miasta, m.in. obraz i dźwięk, to następstwo znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym. Nakłada ona na nas obowiązek utrwalania i transmitowania obrad już od pierwszej sesji w nowej kadencji.

Teraz transmisje z ratuszowej sali stały się faktem. Dwie kamery już rejestrowały to, co działo się w środę, 21 listopada podczas I sesji Rady Miasta nowej kadencji (2018-2023). Obrady nie tylko były transmitowane na żywo za pośrednictwem internetu, ale także są dostępne do obejrzenia w sieci.

Bieżące transmisje oraz nagrania archiwalne można znaleźć i obejrzeć pod adresem https://hdsystem.pl/fms/video/index.php?streamName=szczecinekses.

Przypomnijmy, że na sali obrad zainstalowano dwie kamery. Zostały one zamontowane na stałe pod sufitem. Są one obrotowe, dają również możliwość zbliżenia obrazu. Urządzenia weszły w skład całego systemu wizyjnego obsługującego obrady Rady Miasta.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk