Nagrody marszałka za wysoką frekwencję wyborczą

Miasto z Wizją / 06.07.2020 / Komentarze
Rusza konkurs pod hasłem „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”

Marszałek Olgierd Geblewicz uruchomił konkurs przebiegający pod hasłem „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”. Jego celem jest nagrodzenie gmin, które osiągną najwyższą frekwencję wyborczą w ponownym głosowaniu w wyborach prezydenckich.

- W puli dla najaktywniejszych gmin d rozdania jest łącznie 100 tys. zł - po 25 tys. na każdą kategorię gmin. Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą, Zarząd Województwa wyłoni laureatów konkursu tj. gminy z najwyższą procentową frekwencją wyborczą w każdej z kategorii - mówi "Miastu z Wizją" radny Sejmiku Jakub Hardie-Douglas.

Następnie Zarząd skieruje projekt stosownej uchwały pod obrady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, który zdecyduje o podjęciu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom – laureatom konkursu. Władze województwa zachęcają mieszkańców naszego regionu do wzięcia czynnego udziału w niedzielnych wyborach.

Tekst: Marzena Góra