Najlepsi z najlepszych ze stypendiami Burmistrza Daniela Raka

• Tv
Miasto z Wizją / 26.12.2022 / Komentarze
W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział laureaci, ich rodzice i nauczyciele

W czwartek (22 grudnia) w ratuszu odbyła się coroczna uroczystość, na którą z pewnością czekało wiele młodych osób, ubiegających się o stypendia Burmistrza Miasta. Poznaliśmy tych najzdolniejszych, którzy w minionym roku szkolnym udowodnili, że trud włożony w zdobywanie wiedzy i ciężka praca zawsze zostają zauważone.

Burmistrz Daniel Rak po raz kolejny nagrodził tych, dla których nauka jest nie tylko obowiązkiem, ale też wielką przyjemnością. Nie zapomniano również o młodych artystach i sportowcach, którzy w ostatnim roku osiągnęli znaczące sukcesy w swoich dziedzinach, rozsławiając Szczecinek na ogólnopolskich arenach.

Oceny wniosków uczniów, studentów i sportowców ubiegających się o stypendium Burmistrza Miasta Szczecinka dokonała tradycyjnie Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta.

W uroczystości wręczenia nagród wzięli, oprócz burmistrza Daniela Raka również wiceburmistrzowie Dorota Rusin-Hardenbicker i Maciej Makselon, laureaci, ich rodzice i nauczyciele. Burmistrz Daniel Rak pogratulował wszystkim tegorocznym stypendystom, a także ich rodzicom i opiekunom za wsparcie udzielane swoim podopiecznym.

Komisja pozytywnie zaopiniowała przyznanie stypendiów 21 osobom.

Uczniom szkół podstawowych:

Kotowicz Dawid   Szkoła Muzyczna I i II st. w Szczecinku

Mantyk Rozalia   Szkoła Muzyczna I i II st. w Szczecinku

Uczniom- sportowcom:

Szweda Alicja   Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe (uczeń SP 1)

Baran Daria   STS POMERANIA w Szczecinku (uczeń SP 1)

Gaczyński Szymon   Klub Sportów Walki (uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku).

Tekst: Redakcja MzW

Foto: Sławomir Włodarczyk