"Naokoło jest wesoło", czyli doroczny rajd rowerowy

• Tv
Miasto z Wizją / 18.09.2018 / Komentarze
W Szczecinku obchodzić będziemy Dzień Bez Samochodu

Od wielu lat 22 września w europejskich krajach obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. Jego celem jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na ilość spalin, które każdego dnia trafiają do atmosfery za sprawą setek tysięcy pojazdów poruszających się po ulicach. Ta ekologiczna akcja ma zapewnić także jednodniowy „oddech” dla mieszkańców dużych aglomeracji oraz miast i miasteczek. Od kilku lat dzień ten obchodzony jest również w Szczecinku. Nie inaczej będzie w tym roku.

Dzień wcześniej - w piątek 21 września od godz. 11 odbędzie się kolejna edycja rajdu rowerowego przebiegającego pod hasłem „Naokoło jest wesoło, czyli żyjemy w zgodzie z naturą". Jest on skierowany zarówno do uczniów szczecineckich szkół jak i grup zorganizowanych oraz wszystkich mieszkańców, którzy tego dnia mają chęć wybrać się z miłośnikami jednośladów na wspólną wycieczkę.

Rajd wystartuje z ogrodu SAPiK-u przy ul. Kilińskiego 1. W jego trakcie uczestnicy przejadą 15 km trasą wiodącą dookoła jeziora. Na każdego z gości czeka także ciepły posiłek. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Zakończenie rajdu przewidziano na godz. 14.

Tekst, foto, video: Sławomir Włodarczyk

Montaż: M. Góra