"Naokoło jest wesoło", czyli jubileuszowy rajd rowerowy

Miasto z Wizją / 15.09.2022 / Komentarze
W Szczecinku obchodzić będziemy Dzień Bez Samochodu

Od wielu lat 22 września w europejskich krajach obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. Jego celem jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na ilość spalin, które każdego dnia trafiają do atmosfery za sprawą setek tysięcy pojazdów poruszających się po ulicach. Ta ekologiczna akcja ma zapewnić także jednodniowy „oddech” dla mieszkańców dużych aglomeracji oraz miast i miasteczek. Od kilku lat dzień ten obchodzony jest również w Szczecinku. Nie inaczej będzie w tym roku.

W czwartek 22 września w godz. 10-13 odbędzie się kolejna - X edycja - edycja rajdu rowerowego przebiegającego pod hasłem „Naokoło jest wesoło". Jest on dedykowany zarówno uczniom szczecineckich szkół jak i grupom zorganizowanym oraz mieszkańcom, którzy tego dnia mają chęć wybrać się z miłośnikami jednośladów na wspólną wycieczkę.

Rajd wystartuje z ogrodu SAPiK-u przy ul. Kilińskiego i tam też się zakończy. W jego trakcie uczestnicy przejadą 14 km trasą wiodącą dookoła jeziora.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Organizatorzy:

Rzuć wszystko i chodź na rower!

Rajd organizowany jest w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu, a sloganem promującym kampanię jest "Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie".

Dla pierwszych 100 osób przewidzieliśmy rowerową niespodziankę- saszetkę rowerową oraz odblask na rękę, ufundowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Natomiast każdy uczestnik Rajdu otrzyma rowerową pelerynę przeciwdeszczową, w sam raz na jesienne wędrówki jednośladem.