Nasi lekkoatleci z nowym sprzętem

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 23.05.2023 / Komentarze
Dotacja Urzędu Marszałkowskiego dla STS Pomerania

Szczecinecka Pomerania będzie miała nowy sprzęt sportowy. Posłuży sportowcom do konkurencji lekkoatletycznych. Klubowa inwestycja zostanie wsparta środkami Urzędu Marszałkowskiego. Stowarzyszenie otrzyma pomoc w wysokości prawie 45 tys. zł. W piątek, 19 maja 2023 roku w Szczecinku podpisane zostało porozumienie. Podpis na dokumencie złożył członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek oraz przedstawicielki klubu Dorota Juniewicz i Sylwia Frąckiewicz. W uroczystości udział wziął także radny województwa Jakub Hardie-Douglas i dyrektor szczecineckiego OSiR-u Szymon Bibik.

Klub ze Szczecinka zakupi zestaw do fotofiniszu oraz zestaw do bezprzewodowego pomiaru czasu. Największą zaletą urządzenia do fotofiniszu jest kamera wykonująca zdjęcia z szybkością 2000 klatek na sekundę, co pomaga w czytelny sposób ustalić np. kolejność sportowców na mecie. Z kolei zestaw do mierzenia czasu w sposób łatwy i skuteczny monitoruje trening szybkościowy, a dzięki dodatkowej aplikacji pozwala śledzić cały trening na żywo i analizować go jeszcze na stadionie.

– Szczecinek na sport kładzie duży nacisk i to rzeczywiście jest spójna współpraca pomiędzy samorządem województwa a samorządem lokalnym – mówił członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek. – Program dotyczący wsparcia klubów sportowych w zakup sprzętu sportowego jest nowym programem, który powstał dlatego, że to właśnie kluby, które maja sukcesy sportowe, wskazują że mogą osiągać jeszcze większe sukcesy i być gospodarzami dużych wydarzeń sportowych, jeśli będą wyposażone w lepszy, profesjonalny sprzęt – dodał.

STS Pomerania przeznaczy na zakup urządzeń 89,9 tys. zł. Urząd Marszałkowski przekaże klubowi ze Szczecinka dotację w wysokości 44,9 tys. zł. Sprzęt ma trafić do stowarzyszenia na przełomie maja i czerwca.

– Samorząd województwa prowadzi bardzo odpowiedzialną politykę, która dostrzega potrzebę dofinansowania sportu, głównie sportu dzieci i młodzieży. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć szczecinecki klub lekkoatletyczny, który ma bogatą historię jeśli chodzi utalentowanych sportowców – powiedział radny województwa Jakub Hardie-Douglas.

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Pomerania Szczecinek z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży w lekkoatletyce i pięcioboju nowoczesnym. Zawodnicy klubu wielokrotnie reprezentowali Pomorze Zachodnie na arenie międzynarodowej. W 2021 roku Marcin Chabowski uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W 2022 roku Izabela Krzyżanowska była uczestniczką Mistrzostw Świata w Muskacie (Oman), Natan Frąckiewicz – Mistrzostw Europy U-20 w Boras (Szwecja), a Wiktor Santkiewicz – Mistrzostw Europy U-20 w Grosseto (Włochy). Ponadto w 2020 roku Natan Frąckiewicz był stypendystą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a Jakub Juniewicz od 2018 roku jest trenerem kadry narodowej w biegach płotkarskich.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Foto, wideo: Gryf.tv