"Nasi" obcokrajowcy - Włoch i Amerykanin przy piwie o Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 18.06.2019 / Komentarze
Tony Machalski, twórca kanału "The Foreign Citizen" zaprosił właściciela włoskiej kawiarni do udziału w swojej produkcji

O jego produkcjach pisaliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie. Tony Machalski to 35-letni Amerykanin pochodzący z Richmond w Wirginii, który kilka lat temu postanowił przeprowadzić się do Polski i właśnie ze Szczecinkiem związać swoje życie zawodowe i prywatne. Od ponad dwóch lat prowadzi on kanał „The Foreign Citizen” w popularnym serwisie YouTube, a także na fanpage’u na Facebooku. Wcześniej jego kanał mogliśmy znać po nazwą „Random Polish Facts”.

- Na swoim kanale chcę opowiadać zarówno o samym mieście, najbliższej okolicy, jak i opisywać fakty o Polsce, o których mieszkańcy innych krajów mogą nie wiedzieć. W Stanach Zjednoczonych, Anglii czy Australii mieszka wielu ludzi, których przodkowie pochodzili z Polski i często interesują się tym, jak się tutaj żyje. Chciałbym opowiedzieć im o tym z mojej perspektywy, a także pokazać miejsce, w którym teraz żyję. Szczecinek jest naprawdę pięknym miastem i warto je pokazywać również poza granicami – powiedział nam Tony podczas jednej z naszych rozmów.

Jego kanał subskrybuje obecnie ponad 11 tysięcy widzów, którzy – dzięki wspomnianym filmikom – mogą „podejrzeć”, co dzieje się w Szczecinku, a także poznać wiele ciekawostek oraz spostrzeżeń dotyczących życia w naszym kraju i mieście. Teraz Tony w swoich filmikach postanowił pójść o krok dalej. Do udziału w jednym z nich zaprosił właściciela cieszącej się sporą popularnością wśród mieszkańców Szczecinka włoskiej knajpki Barattolo Bistrot.

Mieszkający od kilku lat w naszym mieście Włoch Patrizio Varrina w luźnej rozmowie „przy piwie” opowiada o swojej knajpie, a także m.in. o tym, co lubi oraz co nie do końca mu się podoba w Polsce. Jeśli mieliście już okazję wybrać się na pyszną włoską kawę (i nie tylko) do Barattolo Bistrot, tak teraz macie okazję nieco bliżej poznać jego właściciela. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, który właśnie ukazał się na kanale „The Foreign Citizen”.

Dodajmy, że na wspomnianym kanale znajdziemy również rozmowę z Patrizio sprzed dwóch lat (TUTAJ) przeprowadzoną w języku angielskim.

Tekst: Marzena Góra