Nasi taekwondziści z sukcesami na Mistrzostwach Młodzików

Miasto z Wizją / 02.11.2017 / Komentarze
Zawodnicy do domu wrócili z medalami

W Bornem Sulinowie po raz kolejny zmierzyli się zawodnicy, prezentując sędziom swoje umiejętności w sztukach walki. Działający tu prężnie Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Taekwondo oraz borneńskie Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem zaprosili ich do udziału w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo. Do udziału w nich zgłosiło się kilkudziesięciu uczestników z roczników 2006 oraz 2007.

W zawodach wzięli udział sportowcy z województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Wśród nich nie zabrakło także reprezentantów naszego miasta z Klubu Sportów Walki w Szczecinku, którzy na co dzień doskonalą swoje umiejętności pod okiem trenera Krzysztofa Pajewskiego. Zawodnicy po powrocie mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Dodajmy, że mistrzostwa te są najważniejszą imprezą sportową roku w tej kategorii wiekowej w taekwondo, ponieważ Mistrzostwa Polski zaczynają się dopiero od kategorii  juniora młodszego.

Po zaciętej walce srebrne medale wywalczyła Wiktoria Szumska kat. K-9 oraz Kacper Jakimcio kat. M-5. Z kolei z brązowym medalem do domu wróciła Maja Kowalska kat. K-7.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Krzysztof Pajewski