Nasi tenisiści nie zwalniają tempa

• Aktualności
Miasto z Wizją / 19.12.2017 / Komentarze
Młodzi zawodnicy odnieśli kolejne sukcesy

Młodzi szczecineccy tenisiści zdecydowanie nie odpoczywają. W poniedziałek, 18 grudnia wzięli oni udział w mistrzostwach powiatu szczecineckiego w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Udział w zawodach, które odbyły się w „Ślusarni” udział wzięło dwanaście zespołów.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła SP w Parsęcku w składzie: Martyna Karlińska, Malwina Zajączkowska, Emilia Kurek, II miejsce -  SP nr6 w Szczecinku w składzie: Anna Siegert, Oliwia Padewska, III miejsce – SP w Barwicach w składzie: Klaudia Andrzejewska, Wiktoria Chmielewska, Oliwia Bernaciak. Z kolei wśród chłopców I miejsce zdobyła SP w Łubowie w składzie: Szymon Ignacik, Wojciech Kasprzak, II miejsce – SP w Turowie w składzie: Antoni Stawowczyk, Sebastian Bugaj, natomiast III miejsce – SP w Barwicach w składzie: Oskar Romaniuk, Igor Nowacki, Grzegorz Ćwirko.

- Także na kortach przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie odbył się Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodziczek i młodzików. Zawody rozegrano systemem grupowym – informuje Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego. - Znakomicie wypadł Gabriel Łosiewicz, zawodnik Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego, zajmując pierwsze miejsce.

W fazie grupowej pokonał on Huberta Strąka (6:1, 6:0), Marcela Nawarę (6:0, 6:1), Oliwiera Klimczaka (6:0, 6:0), Macieja Słowika (6:0, 6:0) oraz w finale zwyciężając (6:2, 6:0) z Mikołajem Jańskim.

Tekst: Marzena Góra