Nasi tenisiści z kolejnymi sukcesami

Miasto z Wizją / 29.05.2016 / Komentarze
60 sportowców walczyło na kortach o puchary

W miniony weekend przez dwa dni (28-29.05) na szczecineckich kortach trwały Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne skrzatów i skrzatek oraz kadetów i kadetek.

- W zawodach udział wzięli młodzi tenisiści z Bydgoszczy, Goleniowa, Elbląga, Koszalina, Kaliningradu, Puszczykowa, Poznania, Sopotu, Słupska, Szczecina, Wałcza i Szczecinka. Turnieje jak zwykle zorganizowało Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe. Rywalizacja przebiegła w miłej atmosferze, a blisko 60-osobowa grupa sportowców miała okazję się zaprzyjaźnić podczas spotkania integracyjnego przy grillu – informuje Józef Szpakowski, sędzia turnieju.

Po zaciętej rywalizacji nasi szczecineccy tenisiści mogą pochwalić się sporymi sukcesami. Wśród skrzatek w grze pojedynczej w meczu finałowym Tatiana Burdzińska (AT Angelique Kerber Puszczykowo) pokonała 6:3, 6:3 Adę Chyl (STT Szczecinek). Trzecie miejsce zajęły Hanna Brusiło (STT Szczecinek) i Julia Wartecka (Olimpia Poznań). W grze podwójnej, w meczu finałowym para Ada Chyl, Olimpia Pęk (AT Promasters Szczecin) pokonała 6:2, 6:1 Hanię Brusiło i Antoninę Helińską (AT Promasters Szczecin).

Wśród skrzatów natomiast w grze pojedynczej w meczu finałowym Gabriel Łosiewicz (STT Szczecinek) pokonał 6:4, 6:1 Oliviera Klimczaka (AT Promasters Szczecin). Trzecie miejsce zajęli Jędrzej Chęclewski (Olimpia Poznań) i Jakub Gogulski (Piątki Wałcz). W grze podwójnej, w meczu finałowym para Jędrzej Chęclewski, Dorian Juszczak (AT Promasters Szczecin) pokonała 6:3, 6:2 Gabriela Łosiewicza i Maksima Breusta (Kaliningrad).

Z kolei w rywalizacji kadetek w grze pojedynczej w meczu finałowym Sara Twardowska (SKT Sopot) pokonała 6:1, 6:1 Alę Szmurło (STT Szczecinek). Trzecie miejsce zajęły Magdalena Pawlus i Klara Kaźmierczak (obie Szczecin). W grze podwójnej w meczu finałowym para Sara Twardowska, Ala Szmurło pokonała 6:0 6:3 Magdalenę Pawlus i Weronikę Krupko (STT Słupsk).

Wśród kadetów w grze pojedynczej w meczu finałowym Hubert Parawa (SKT Szczecin) pokonał 0:6, 7:6(4), 6:2 Olafa Kucza (AZS Poznań). Trzecie miejsce zajęli Michał Sobolewski (SKT Szczecin) i Bruno Bondar (Goleniów). W grze podwójnej w meczu finałowym para Hubert Parawa i Bruno Bondar pokonała 4:6, 6:3, 10:6 Michała Sobolewskiego i Olafa Kucza.

Tekst: Marzena Góra (na podstawie komunikatu STT Szczecinek)
Zdjęcie: Józef Szpakowski