Nasi wakeboardziści do domu wrócili z medalami

Miasto z Wizją / 27.08.2016 / Komentarze
Zawodnicy zaprezentowali swoje talenty podczas Mistrzostw Polski

W ostatnich dniach w Ostródzie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskate za wyciągiem. Na starcie oczywiście nie mogło zabraknąć także zawodników z naszego miasta. Tym razem Szczecinek reprezentowało pięciu sportowców z Klubu Wakeboardowego „KABEL”. Po zaciętej walce trojgu z nich udało się wywalczyć miejsce na podium oraz srebro. W kategorii Open Men II miejsce zajął Jakub Konefał. Wśród juniorów II miejsce wywalczył Mieczysław Masiulaniec, natomiast miejsce V przypadło Karolowi Gołuńskiemu. Z kolei w kategorii Boys Men również II miejsce zdobył Jakub Dąbrowski. Tuż za podium, na IV miejscu, znalazł się Sebastian Wojewódzki

- Warto wspomnieć, że dwóch zawodników Klubu Kabel znajduje się w Reprezentacji Polski: Jakub Konefał i Jakub Dąbrowski. Niedawno uczestniczyli także w zgrupowaniu Kadry Polski w Ostródzie, poprzedzającym Mistrzostwa Polski. Ponadto Jakub Konefał ma duże szanse wystąpić na najważniejszej imprezie w Europie – Mistrzostwach Europy za Wyciągiem, które odbędą się jesienią w Izraelu, reprezentując Polskę –informuje Katarzyna Kucaba, prezes Klubu Wakeboardowego „KABEL”. - Przed zawodnikami Klubu Kabel jeszcze jedna ważna impreza w tym sezonie, czyli Mistrzostwa Polski na małym, dwusłupowym wyciągu, które odbędą się w dniach 2-4 września w Giżycku. Już teraz trzymamy za nich kciuki.

Szczecineccy zawodnicy swoje umiejętności na co dzień doskonalą trenując oczywiście na miejskim wyciągu. Jak zaznacza Katarzyna Kucaba, z nieodpłatnych zajęć w klubie mogą skorzystać wszystkie chętne dzieci, które chcą nauczyć się ślizgów na wakeboardzie. Spotykania odbywają się w czasie wakacji, w każdy poniedziałek i środę w godz. 18:30-19:30, z kolei we wrześniu w piątki 15:00-16:00 i soboty 12:00-13:00.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Katarzyna Kucaba