Nastoletni pirat bez prawa jazdy

Miasto z Wizją / 17.03.2019 / Komentarze
Policjanci ścigali srebrną hondę

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymali informację od kierującego, który poinformował patrol o brawurowym i niebezpiecznym zachowaniu na trasie kierującego srebrną hondą na terenie gminy Barwice.

Mundurowi przystąpili do patrolu za wskazanym pojazdem, który szybko ujawnili na trasie Chłopowo - Gwiazdowo. Srebrna honda bez tablic rejestracyjnych z dużą prędkością nie zważając na nierówną nawierzchnię i ostre zakręty kontynuowała dalszą jazdę. Sposób jazdy kierującego nie zmienił się nawet wtedy, kiedy kierujący we wstecznym lusterku dostrzegł policyjny radiowóz. Sygnały dźwiękowe i błyskowe nie sprawiły, że kierujący zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze jadący jednak za hondą zauważyli, ze poprzedzający ich pojazd nabiera znacznej prędkości i usiłuje uciec. Po kilku kilometrach gwałtowny skręt kierującego w boczną drogę spowodował, że pojazd wpadł w poślizg a następnie wjechał do rowu uniemożliwiając dalszą jazdę. Policjanci wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierującego. Na szczęście żadnemu z przebywających w pojeździe pasażerów nic się nie stało.

W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że srebrna honda nie jest zarejestrowana, kierujący nie posiada ubezpieczenia a co więcej uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

18-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Za ignorowanie policyjnych sygnałów i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst: mł. asp. Anna Matys - KPP Szczecinek