Nasze inicjatywy z szansą na dofinansowanie

Miasto z Wizją / 13.05.2021 / Komentarze
Ruszył kolejny "Program Społecznik". Każdy może oddać swój głos na wybrany projekt

Właśnie rozpoczęło się kolejne głosowanie w ramach „Programu Społecznik”, w ramach którego organizacje i społeczności lokalne mogą ubiegać się o dotacje w wysokości 10 tys. zł na realizację poszczególnych zadań. Z terenu naszego miasta zgłoszone zostały kolejne projekty. Tym samym do Szczecinka ponownie mogą trafić dodatkowe środki na realizację oddolnych inicjatyw. Jednak aby tak się stało potrzebne jest wsparcie mieszkańców. To bowiem właśnie głosy internautów zadecydują, które z przedsięwzięć otrzyma finansową pomoc.

Jeden ze zgłoszonych projektów nosi nazwę „Graffiti Jam Skateplaza Szczecinek vol.3”. To kolejna edycja imprezy, która udowadnia, że młodzi ludzie potrafią zaangażować się społecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności w poszanowaniu zasad estetyki oraz ekologii. W ramach projektu chcemy zakupić dwa specjalne kosze do segregowania odpadów, przeprowadzić warsztaty graffiti i wzbogacić wizerunek miejsca, miasta. Działania mają promować postawę proekologiczną i wspierać młodzież w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

Kolejną zgłoszoną inicjatywą, które planowo ma być realizowana na terenie naszego miasta i powiatu, jest „Akademia Ikony”. Jego pomysłodawcy zapraszają mieszkańców powiatów szczecińskiego, kołobrzeskiego i szczecineckiego zagrożonych wykluczeniem do udziału w trzech warsztatach z pisania ikon. Warsztaty skierowane są dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ikoną. W ramach zadania zostanie przeprowadzonych 30 godzin warsztatów z trzema grupami w trzech różnych lokalizacjach. Na zakończenie realizacji projektu odbędą się trzy wystawy wszystkich ikon.

Inicjatorzy kolejnego projektu – pod nazwą „MultiSport - czas na rywalizację” chcą zaprosić mieszkańców powiatu szczecineckiego na dzień pełen wrażeń,. Podczas 7 konkurencji sportowych, będziemy mieć okazję sprawdzić która gmina czy sołectwo ma największego ducha walki i chęć wygrania. Zmierzymy się podczas turnieju piłki nożnej, biegu na 1200 metrów czy w przeciąganiu liny a to tylko kilka z przygotowanych konkurencji.

Swój głos na wybraną inicjatywę można oddać TUTAJ. /zr/