Nasze psiaki rozpoczęły aktorską karierę!

• Tv
Miasto z Wizją / 21.06.2016 / Komentarze
W rolę reżysera i operatora wcielił się poseł Paweł Suski

Nasze czworonogi nie tylko mają ochotę na codzienne zabawy i długie spacery wraz z wolontariuszami. Teraz psiakom zamarzyła się również kariera aktorska. Nie bez powodu. Okazało się, że zwierzaki przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, mają prawdziwy talent! Podopieczni placówki wystąpili w klipie pt. „Pieski los”, który został zrealizowany na potrzeby Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane, zajmującej się szeroko rozumianą pomocą na rzecz czworonogów.

Nasze zwierzaki pokazały, że każde tego typu działanie jest warte pochwały, rezygnując z gaży za występ w filmiku. Wystarczającą nagrodą dla nich była oczywiście codzienna porcja smakołyków. Klip w całości został zrealizowany w szczecineckiej placówce. W roli głównej natomiast wystąpił uroczy aktor – Tiger.

- Podczas kręcenia klipu do piosenki „Pieski los”, którego gwiazdą był bez wątpienia nasz Tajger, dodatkowo odbywało się dopieszczanie naszych zwierząt. I tutaj gwiazdą była Jula, która wyginała śmiało psie ciało, śpiewała po swojemu cichutko, ale na temat bezdomności. Było mnóstwo głaskania i pamiątkowych zdjęć. Tylko koty patrzyły na to wszystko z wielkim dystansem. Tym razem one nie były w centrum zainteresowania. Występowały w roli mistrzów drugiego planu – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK.

To właśnie nasze schronisko, które od wielu lat może pochwalić się tytułem modelowej placówki, zostało wybrane do klipu spośród wielu placówek. Jednak oprócz planu zdjęciowego, produkcja wymagała także oprawy muzycznej. O tą zadbały „Talenciaki” ze Studia Piosenki Esti z Wałcza. Z kolei w rolę reżysera i operatora wcielił się współpracujący ze szczecineckim schroniskiem i czynnie działający na rzecz zwierząt poseł Paweł Suski.

Tekst: Marzena Góra