Nauczyciele również mają swoje święto

Miasto z Wizją / 13.10.2017 / Komentarze
W kinie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Każdego roku 14 października swoje święto obchodzą nauczyciele oraz wszyscy pracownicy oświaty. Świętują jednak nie tylko pedagodzy i pracownicy administracji, ale także uczniowie. Z tej okazji w szczecineckim kinie w czwartek (12.10) tradycyjnie już odbyły się miejskie oraz powiatowe uroczystości uświetniające Dzień Edukacji Narodowej.  Wzięli w nich udział m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy placówek oświatowych funkcjonujących na ternie Szczecinka i powiatu szczecineckiego oraz oczywiście nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszych szkół.

O artystyczną oprawę szczecineckich obchodów zadbali uczniowie Zespołu Szkół im. Księcia Warcisława IV, który był jednocześnie gospodarzem tegorocznej uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrali m.in. burmistrz Jerzy Hardie-Douglas oraz wicestarosta Marek Kotschy, którzy podziękowali nauczycielom za trud, jaki każdego dnia wkładają w swoją pracę, wychowując kolejne pokolenia młodych ludzi, a także życzyli im wielu dalszych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji i spełniania się w niełatwym zawodzie nauczyciela.

Tradycyjnie podczas uroczystej gali uhonorowano tych pedagogów, którzy w ostatnich latach wkładali w swoją pracę ogromny wysiłek. Za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze orderami i odznaczeniami państwowymi wyróżnieni zostali:

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę – Mariusz Jaroszyński, Lech Chwedczuk, Iwona Wojtowicz, Ewa Dyl i Anetta Ulikowska. Brązowy Medal za Długoletnią Służbę – Agnieszka Pietnoczka. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Alicja Jaroszyńska, Sławomir Mikosza i Gabriela Skowrońska. Nagroda Ministra Edukacji Narodowej – Agnieszka Pietnoczka. Nagroda Kuratora Oświaty – Alina Tarkowska.

Nagrody burmistrza otrzymali: Renata Romaniuk, Krystyna Dianow, Ryszard Malinowski, Maria Wiatrowska, Jolanta Fabiszak, Elżbieta Sobolewska, Marcin Pieńkowski i Iwona Wojtowicz. Z kolei nagrody starosty otrzymali: Magdalena Rosińska, Ewa Gieniusz, Irena Artymko, Barbara Miłaszewska-Kołodziejczak, Alina Antoniak-Czajka, Helena Giermakowska, Anna Robak, Edyta Wojnicz, Janusz Sienkiewicz, Barbara Zasada, Agnieszka Kotowicz, Teresa Budna, Danuta Soroka, Joanna Stachyra, Robert Jasek, Jerzy Kania, Elżbieta Rzeszutek, Andrzej Pastuszek, Wioleta Gwiazda, Dorota Patkowska, Dariusz Balcer, Danuta Czajkowska, Małgorzata Stefańska i Andrzej Maciupa.

Tekst: Marzena Góra
Foto: ZS nr 2 im. ks. Warcisława IV