Nawałnica nad Szczecinkiem i regionem. Sądny dzień strażaków

Miasto z Wizją / 29.06.2016 / Komentarze
42 interwencje Straży Pożarnej (galeria zdjęć)

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 35 miejscowych zagrożeń.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" st. technik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej PSP st. sekc. Łukasz Staciwa, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 7 pożarów.

W czwartek (23.06) strażacy interweniowali przy nietypowym zdarzeniu. Bawiąca się na placu zabaw dziewczynka zaklinował nóżkę w metalowej konstrukcji. Koniecznym okazało się użycie sprzętu hydraulicznego.

Dzień później strażacy interweniowali dwukrotnie. Na drodze krajowej nr 11 koło zajazdu "Sokolnik" usuwali skutki kolizji dwóch samochodów osobowych, a w Białym Borze - plamę oleju z jezdni.

W sobotę (25.06) nad Szczecinkiem i regionem przeszła nawałnica.

- W Szczecinku interweniowaliśmy 15 razy - mówi Ł. Staciwa. - Usuwaliśmy powalone na drogi drzewa i konary oraz pompowaliśmy wodę z zalanych piwnic. W gminie Szczecinek podejmowaliśmy 3 takie interwencje. Z kolei w gminie Barwice i Biały Bór - po 2 oraz w gminie Borne Sulinowo.

W niedzielę (26.06) JRG likwidowała skutki wypadku na drodze wojewódzkiej nr 171 na trasie Barwice - Czaplinek. Strażacy zmagali się również z następstwami sobotniej wichury. Interwencje polegały m.in. na usuwani połamanych, zwisających konarów drzew. Takie interwencje miały miejsce w Szczecinku przy ul. Staszica i Koszalińskiej oraz w Grzmiącej.

W minionym tygodniu JRG brała udział w akcji gaszenia 7 pożarów. W Barwicach przy ul. Czaplineckiej w ogniu stanął magazyn. W Drzonowie paliły się trawy na nieużytkach oraz na nasypie kolejowym. Do podobnego zdarzenia doszło w Trzebiechowie. Z kolei w Białym Borze w ogniu stanęły śmieci zgromadzone w pustostanie, a przy ul. Leśnej w Szczecinku palił się słup energetyczny, na szczycie, którego jest bocianie gniazdo. Na szczęście, ptaki nie ucierpiały.

W poniedziałek (27.06) w Grzmiącej w ogniu stanął kombajn pracujący na polu.

Foto galeria: st. sekc. Łukasz Staciwa - Komenda Powiatowa PSP Szczecinek