To nie koniec inwestycji na Centralnym Placu Zabaw

Miasto z Wizją / 11.08.2018 / Komentarze
Burmistrz: Niebawem staną tam urządzenia do zabawy dla małych dzieci i dodatkowe miejsca wypoczynku dla rodziców

W minioną sobotę Centralny Pac Zabaw w Parku Miejskim koło hotelu "Residence" otworzył podwoje. Z miejsca stał się zabawowym przebojem dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka. Zachwyceni są także rodzice i opiekunowie.

Okazuje się, że tak naprawdę inwestycja nie została jeszcze zwieńczona. Do burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa wpłynęły pierwsze prośby o udoskonalenie tego miejsca zabaw.

- Muszę tu podkreślić, że my przez wiele miesięcy pracowaliśmy nad tym, żeby ten plac wyglądał tak jak wygląda - ujawnia burmistrz.

- Urządzenia do zabaw, które tu możemy podziwiać zostały zakupione w dwóch firmach. Jeżeli chodzi o trampoliny była duża różnica zdań. Według mnie one powinny się pojawić w tym miejscu no i się pojawiły, choć przestrzegano mnie, że to może być niebezpieczne. No, w końcu na całym świecie trampoliny są dzieciom udostępniane. To kwestia odpowiedniego nadzoru i rozsądku rodziców. Trzeba uważać, żeby na trampoliny nie wchodziło zbyt dużo osób na raz. Wówczas wszystko będzie dobrze i bezpiecznie. Trampoliny są wielką atrakcją dla dzieciaków. Również inne urządzenia, których do tej pory w Szczecinku nie było, a które tu stanęły.

Jak ujawnił nam burmistrz, Centralny Plac Zabaw będzie modyfikowany i poprawiany.

- Mamy już pierwsze uwagi od rodziców i opiekunów. Między innymi rodzice podnoszą, że jest za mało urządzeń - drobnych zabawek dla małych dzieci - mówi burmistrz.

- Rzeczywiście, jak się na to patrzy to widać, że nasz plac jest dedykowany przede wszystkim trochę starszym dzieciom. Dlatego będziemy starali się na bieżąco uzupełniać to miejsce. Powstaną m.in. bezpieczne huśtawki ze specjalnymi koszykami dla maluchów. Rodzice, opiekunowie i dziadkowie narzekają, że jest za mało ławek. Mogę zapewnić, że niebawem będzie ich więcej. Tymczasem zapraszam wszystkich Państwa z dziećmi do parku przy ul. Lelewela.

Przypomnijmy: "Zabawowa" inwestycja została zrealizowana na terenie Parku Miejskiego pomiędzy ulicami Jasna i Lelewela koło Hotelu "Residence". Dzieci mają do dyspozycji m.in. Diamentową Kolekcję Jubilee, NAOS ze ślizgiem, rurą strażacką i wejściem wspinaczkowym, huśtawkę Makemake, elementy przypominających park linowy, czy też urządzenia typu Triton i Titan. Plac został ogrodzony. Na jego terenie ustawiono też tablice informacyjne. Koszt inwestycji to 361 tys. zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu Szczecinka.