Nie ma już klubu radnych PiS

Miasto z Wizją / 13.05.2020 / Komentarze
Rada Miasta w nowej konfiguracji politycznej?

Tego mało kto się spodziewał. Po poniedziałkowych (11.05) burzliwych obradach Rady Miasta część obserwatorów szczecineckiej sceny politycznej liczyła na rychłe pęknięcia w rządzącej miastem Koalicji Obywatelskiej. Nic takiego jednak nie miało miejsca i jak nas zapewniono w licznych rozmowach - miejsca mieć nie będzie.

Rozpadł się za to… klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Zainteresowani nie chcą rozmawiać. Krótkie oświadczenie wydała za to szefowa szczecineckich struktur PiS wiceminister Małgorzata Golińska. Zaznaczyła w nim, m.in., że cyt.: "Brak współpracy radnych ze strukturami PiS i wspólnych działań. Klub nie może istnieć tylko z nazwy".

Na ostatniej sesji w głosowaniu nad wyjściem miasta ze spółki "Szpital w Szczecinku" wzięło udział troje radnych PiS. Joanna Pawłowicz była przeciw, a radni Wojciech Stypa i Tomasz Wójcik wstrzymali się od głosu. Z kolei radni Jerzy Dudź i Andrzej Grobelny byli nieobecni.