Nie zapomniano o najzdolniejszych uczniach i absolwentach

Miasto z Wizją / 25.06.2020 / Komentarze
Burmistrz wyróżnił tych, którzy mogą pochwalić się ponadprzeciętną średnią na świadectwie. Podajemy listę nazwisk

Na ten moment od dłuższego już czasu z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ze szczecineckich szkół. Jutro (piątek, 26 czerwca) będzie miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2019/2020, a tym samym dla dzieci i młodzieży oficjalnie rozpoczną się wakacje. Każdego roku z tej okazji organizowana była uroczysta gala, podsumowująca dziesięć miesięcy wytężonej pracy uczniów i pedagogów. W tym roku jednak uroczystości te będą miały zdecydowanie inny, bardziej kameralny charakter.

- Będzie to wyjątkowe zakończenie roku szkolnego – mówi nam Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych. - W związku z pandemią Covid-19 w trosce o zdrowie dzieci i nauczycieli niestety musieliśmy zrezygnować z tych uroczystych obchodów miejskiego zakończenia roku szkolnego na rzecz takich kameralnych szkolnych małych ceremonii, za które odpowiadają poszczególni dyrektorzy naszych placówek oświatowych.

Już jutro uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami i dyrektorami szkół, aby odebrać świadectwa podsumowujące ich roczną pracę. Każdego roku tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, wyróżniano i nagradzano. Nie inaczej będzie również tym razem.

- Oczywiście nie zapominamy o wszystkich uczniach i nauczycielach w tym dniu. Najlepsi z najlepszych zostaną uhonorowani listami gratulacyjnymi burmistrza miasta Szczecinka, a przy okazji oczywiście skromnymi nagrodami rzeczowymi, z który mam nadzieję wszyscy będą usatysfakcjonowani. Od siebie mogę tylko życzyć wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji, a rodzicom cierpliwości, ponieważ z tym powrotem do szkoły we wrześniu może jeszcze być różnie i mimo wszystko do końca nie wiadomo, czy nie czeka nas kolejna dawka zdalnego nauczania, a to wymaga od rodziców naprawdę dużej cierpliwości. Wszystkiego dobrego.

Burmistrz wyróżnił najzdolniejszych uczniów, którzy w kończącym się roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i mogą pochwalić się ponadprzeciętną średnią na świadectwie. Wśród najlepszych uczniów znaleźli się: Martyna Nosal (SP-7), Dominika Horniatko (SP-1), Joanna Kulbaka (SP-1), Stanisław Kraska (SP-1), Małgorzata Zielenkiewicz (SP-4), Paweł Zielenkiewicz (SP-4), Gabriela Żuprańska (SP-6), Laura Kieda (SP-6), Hanna Butoka (SP-5) i Patryk Karawajski (SP-5).

Z kolei wśród najlepszych absolwentów wyróżniono: Wiktor Wilicki (SP-7), Natalia Folga (SP-7), Aleksandra Zdybel (SP-7), Maria Tomaka-Wacławska (SP-7), Wiktor Chęciński (SP-1), Delfina Siebert (SP-1), Amelia Pawłowska (SP-4), Filip Subkowski (SP-4), Roch Bielawski (SP-6), Zuzanna Gaczyńska (SP-6), Maria Śliwicka (SP-6), Małgorzata Chojecka (SP-6), Wiktoria Zalewska (SP-5) i Wojciech Prokop (SP-5).

Tekst: Marzena Góra