"Niektórzy lubią poezję" i podzielili się twórczością

Miasto z Wizją / 13.06.2018 / Komentarze
W Szkole Podstawowej nr 7 kolejny raz spotkali się młodzi poeci

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich kolejny raz zaprosiła młodych twórców do podzielenia się z innymi swoim talentem literackim i zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. Uczniowie z klas IV-VII szkół podstawowych z całego kraju mogli tym samym wyjąć swoje wiersze z szuflady i poddać je ocenie jury. To za sprawą organizowanego przez placówkę ogólnopolskiego konkursu przebiegającego pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia.

We wtorek, 12 czerwca odbyła się uroczysta gala finałowa podczas której poznaliśmy laureatów i zwycięzców konkursu, których wiersze najbardziej spodobały się komisji konkursowej. W jej skład weszli poeci z działającego w naszym mieście Klubu Poetyckiego Opal. Trzeba przyznać, że nie mieli oni łatwego zadania, bowiem na konkurs wpłynęło kilkaset prac nadesłanych m.in. z Gdańska, Kołobrzegu, Słupska, Piły, Karlina, Wałcza, Ustki, Mieszałek,  Łeby, Świnoujścia, Darłowa, Trzcianki, Kamienia Pomorskiego, Włocławka czy Gryfina. Oczywiście liczna reprezentację początkujących poetów stanowili uczniowie ze szczecineckich szkół podstawowych.

Podczas gali gospodarze zadbali nie tylko o serdeczną atmosferę, ale również o oprawę artystyczną wydarzenia. Po występach uczniów z „siódemki” oraz przemówieniach przyszedł czas na to, na co z niecierpliwością czekali wszyscy laureaci, czyli ogłoszenie wyników. Jury postanowiło przyznać w tym roku dwa pierwsze miejsca, które zdobyli Natalia Zimnińska z SP w Wałczu oraz Tycjan Staniszewski z SP 7 w Szczecinku. II miejsca w konkursie zajęli: Julia Rębacz z SP 55 w Szczecinie oraz Gabriel Olszewski i Miłosz Sobolewski (obaj z SP 7 w Szczecinku). III miejsce powędrowało do Oliwii Piaseckiej (SP 4 Szczecinek), Hanny Balon (ZS Grzmiąca) i Aleksandry Krupieńko (SP Karlino).

Na zwycięzców czekały nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także wyjątkowa pamiątka w postaci publikacji wierszy ich autorstwa w okolicznościowym tomiku. Patronami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Niektórzy lubią poezję" są: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas oraz firma Kronospan.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk