Niemcy kontra Polska na Stadionie Miejskim

Miasto z Wizją / 23.06.2016 / Komentarze
Turniej piłkarski U-16

Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Akademia Piłkarska Szczecinek przygotowali prawdziwą gratkę dla miłośników "kopanej". W sobotę 25 czerwca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej drużyn U-16.

- Udział w rozgrywkach wezmą, oprócz gospodarzy, zespoły Pogoni Szczecin, Chojniczanki Chojnice, Błękitnych Stargard i Gwardii Koszalin - mówi "Miastu z Wizją" Szymon Bibik, prezes AP Szczecinek.

- Nie zabraknie także gości z zaprzyjaźnionego ze Szczecinkiem niemieckiego miasta Neustrelitz, reprezentujących klub TSG. Zaplanowana na sobotę impreza będzie ostatnim akcentem mijającego sezonu piłkarskiego. To także swoista forma nagrody dla szczecineckiej drużyny, która przed kilkoma tygodniami awansowała do Ligi Wojewódzkiej. Teraz podopieczni Jarosława Kozaneckiego będą mogli sprawdzić się na tle najlepszych drużyn z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także naszych przyjaciół zza zachodniej granicy.

Turniej rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym” na trzech boiskach OSiR. Mecz trwał będzie 2x15 minut (bez zmiany stron).

- Czasu będziemy mieć niewiele, bo już o godz. 15 czeka nas spotkanie Polska – Szwajcaria na EURO 2016 - dodaje Sz. Bibik.

- Jedno jest pewne. Ze Szczecinka nikt nie wyjedzie z pustymi rękami. Oprócz pucharów i medali uczestnicy turnieju otrzymają również okolicznościowe koszulki i kubki. Zapraszam kibiców do wzięcia udziału w naszej sportowej zabawie.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu AP Szczecinek)

Grafika: OSiR