Nocą z wędką na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 27.08.2017 / Komentarze
Aura sprzyjała, ryby brały, choć nie wszędzie. Na sportową rywalizację nocną porą umówili się wędkarze koła PZW "Jesiotr"

Doskonała rozrywka, przednia zabawa, moc wędkarski wrażeń i to, co najważniejsze, czyli kilkanaście godzin spędzonych na łonie natury, to niezaprzeczalne walory wczorajszych i dzisiejszych (sobota/niedziela - 26/27.08) zawodów wędkarskich pn. "Nocne Wędkowanie 2017".

Na sportową rywalizację nocną porą umówili się wędkarze koła PZW "Jesiotr".

- Spotkaliśmy się w sobotę o godz. 18 na plaży w Świątkach - mówi "Miastu z Wizją" Jarosław Liniewicz, członek zarządu "Jesiotra".

- Omówienie spraw organizacyjnych, ciepły posiłek, losowanie stanowisk i można było rozpocząć zmagania z rybami. Koledzy zaczęli wędkować o godz. 19. Wspólnie ustaliliśmy, że koniec zawodów będzie miał miejsce w niedzielę o godz. 7.

Po 12-godzinnych zmaganiach z rybami "Nocne Wędkowanie 2017" wygrał Andrzej Mnich z wynikiem 4560 pkt.

- Wylosowałem dobre stanowisko (najbliżej wzgórza Marientron - dop. red.). Wieczorem ryba brała, w nocy średnio, nad ranem znów dobrze - skwitował w rozmowie z nami swoje wędkowanie zwycięzca nocnych zawodów.

Drugie miejsce na podium zajął brat Andrzeja - Tomasz Mnich z wynikiem  3800 pkt., a trzecie - Ryszard Łukaszewicz, "łowiąc" 2700 pkt.

Koleje miejsca zajęli: Tomasz Kamyszek, Marcin Wołodkowicz, Piotr Wawrzyniak, Krzysztof Raczkowski, Przemysław Kalinicz, Dawid Wrześniewski i Grzegorz Polak (ex aequo), Mirosław Jakubowski i Dariusz Mielnikiewicz. Komisja zawodów sklasyfikowała łącznie 12 wędkarzy.

Od siebie dodajmy, że najczęściej do wędkarskich siatek trafiały leszcze i płocie. Nie brakowało też krąpi i okoni,

Za pierwsze trzy miejsca zarząd "Jesiotra" ufundował nagrody pieniężne w postaci bonów towarowych o wartości: 200 zł, 150 zł i 100 zł do realizacji w sklepie wędkarskim. Wylosowano tez dodatkowe nagrody - upominki ufundowane przez sponsora zawodów Bogdana Bartona - Chata Wędkarza.

Sędzią głównym nocnych, wędkarskich zmagań była Maria Siebert.

Zarówno prezes koła jak i pani sędzia podziękowali kolegom za wspólną zabawę i bezpieczne wędkowanie.

Na zakończenie zawodów wędkarze pozowali "Miastu z Wizją" do wspólnego, rodzinnego zdjęcia.