Nocny spektakl balonowy przyciągnął tłumy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 08.07.2018 / Komentarze
To najbardziej widowiskowe coroczne wydarzenie w ramach Festiwalu Balonowego o Memoriał Kurta Hummela

To za każdym razem najbardziej widowiskowe wydarzenie odbywające się w ramach corocznego Festiwalu Balonowego o Memoriał Kurta Hummela, na które z niecierpliwością czekają mieszkańcy. Mowa oczywiście o Nocnej Gali Balonów. Nie inaczej było i tym razem.

W sobotę (7 lipca) późnym wieczorem na szczecineckim stadionie Lechii zrobiło się naprawdę tłoczno – na płycie boiska od rozstawionych powietrznych statków, a tuż za barierkami od widzów, którzy postanowili wziąć udział w tym niecodziennym pokazie. Z całą pewnością i tym razem się nie rozczarowali – piloci wraz z dyrygentem Marcinem Jaczewskim zaprosili ich na spektakularne widowisko będące wyjątkową fuzją muzyki z ogniem „tańczącym” w balonowych czaszach. Oprócz naziemnych iluminacji dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcję - tym razem czekającą „w powietrzu” w postaci pokazu fajerwerków. Dodajmy, że tegoroczny spektakl był wyjątkowo długi i trwał kilkadziesiąt minut.

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji odbywających się w ramach tegorocznego festiwalu.W niedzielę (8.07) o godz. 5.30 odbędzie się kolejny start balonów. Lot odbywał się będzie bez konkurencji sportowej. To jednak prawdziwa gratka dla miłośników najpiękniejszych widoków o wschodzie słońca. Z kolei o godz. 18.00 organizatorzy zaplanowali IV start balonów z konkurencją „Splash or grab”. Balony wystartują z różnych miejsc w mieście i „spotkają się” nad taflą Trzesiecka.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra