W MOPS-ie ruszył elektroniczny system kolejkowy
- Aktualności

Mieszkańcy, którzy odwiedzają placówkę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Koszalińskiej będą musieli nieco zmienić swoje stare przyzwyczajenia. Teraz, zamiast ustawiać się w „ogonku” i pilnować zajętego miejsca, będą oni mogli swobodnie usiąść w dowolnym miejscu i poczekać na swoją kolej. Od 1 lutego ruszył tu bowiem elektroniczny system kolejkowy. W budynku pojawił się specjalny biletomat i to właśnie za jego pomocą interesanci będą mogli zasygnalizować chęć załatwienia swojej sprawy.
- W tym celu po wejściu do ośrodka należy pobrać bilet z numerem z biletomatu. Biletomat wyposażony jest w ekran, który obsługujemy dotykiem wybierając stosowne opcje. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, a rejestracja w systemie polega na wykonaniu następujących czynności: wyborze rodzaju sprawy, którą chcecie państwo załatwić, wyborze z zakresu liter opcji z pierwszą literą państwa nazwiska oraz pobraniu i zachowaniu wydrukowanego przez urządzenie biletu – informują pracownicy placówki.
Kiedy otrzymamy już swój „bilet”, nie pozostanie nam nic innego, jak spokojnie poczekać na swoją kolej. O jej nadejściu zostaniemy poinformowani za pomocą komunikatu głosowego. Ponadto na monitorach, które znajdują się na każdym z pięter, wyświetlona zostanie stosowna informacja odnośnie tego, przy którym stanowisku interesant zostanie obsłużony.
Tekst: Marzena Góra
Foto: alatantrian.com