Obradowała Rada Miasta

• Tv
Miasto z Wizją / 07.05.2018 / Komentarze
Było o plażach, pomocy pogorzelcom, darmowych przejazdach na Bugno i bilbordach. Były też przeprosiny radnego

Dziś (poniedziałek 7.05) na sesji zebrała się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 14 punktów. Na sali obrad zasiadło 16 radnych.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podjęli uchwały w sprawie: zbycia nieruchomości stanowiących własność miasta, przekazania w drodze darowizny prawa własności nieruchomości, nieodpłatnego nabycia w drodze darowizny nieruchomości zabudowanej, a także w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce oraz dziennych opiekunów na terenie Szczecinka.

W dalszej części obrad rada ustaliła wykaz kąpielisk na jeziorze Trzesiecko w tegorocznym sezonie letnim oraz podjęła decyzje w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Sosnowa” oraz zasad wynajmowania lokali i pomieszczeń tymczasowych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta.

Radny Andrzej Grobelny, powołując się na stanowisko Sanepidu, dopytywał o stan czystości wody na plaży Wojskowej przy ul Kilińskiego. Przy okazji stwierdził, że jakość wody w Trzesiecku, z roku na rok, jest coraz gorsza.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zarzucił radnemu manipulację faktami i mijanie się z prawdą. Głos w tej sprawie zabrała też szefowa Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Anna Mista, która wyjaśniła radnym okoliczności działań mających na celu utrzymywanie szczecineckich plaż w należytym stanie sanitarnym i epidemiologicznym.

Radni pochylili się też nad skargą na działania burmistrza (chodziło o budowlę tuczarni świń w Dalęcinie - Rada uznała za bezzasadną skargę właściciela przyszłej chlewni), wysłuchali sprawozdania burmistrza oraz informacji przewodniczącej Rady Miasta.

Radny Marcin Bedka przeprosił właściciela firmy Gawex p. Zbigniewa Gawrońskiego za pomówienie. Okoliczności tego zdarzenia opisaliśmy w artykule:

Sesję zakończyły zapytania radnych. Radni dopytywali m.in. o pomoc pogorzelcom budynku przy ul. 1 Maja (więcej na temat zdarzenia w naszym tygodniowym raporcie z działań Straży Pożarnej).

Radny Marcin Bedka przeprowadził swoiste "śledztwo" w sprawie darmowych przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej pracowników firm mających swoją siedzibę na Bugnie (chodzi o odcinek od sklepu Tesco, przez wiadukt w ciągu DK 11 i dalej tymczasowym objazdem na Bugno. Wywiązała się dość ostra dyskusja. Więcej w naszym materiale filmowym.

Wideo: Andrzej Remus