Wyremontują "Zjednoczoną Europę"
- Aktualności

O tej inwestycji myślano w ratuszu już od pewnego czasu. Chodzi o gruntowny remont budynku, w którym przez lata swoją siedzibę miało Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy. W wyremontowanym budynku siedzibę znajdą organizacje pozarządowe, które tłoczą się obecnie w obiekcie po przedwojennym hotelu przy ul. Wł. Bartoszewskiego.
Miasto ogłosiło właśnie przetarg na realizację inwestycji. Będzie ona prowadzona w formule "zaprojektuj i wykonaj". Nosi nazwę: "Wykonanie adaptacji budynku Gimnazjum nr 1 na Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku".
Przyszły wykonawca inwestycji musi wpierw wykonać dokumentację projektową przebudowy budynku a później poprowadzić roboty budowlane. Już wiadomo, że byłe sale lekcyjne podzielone zostaną na mniejsze pomieszczenia o charakterze biurowym. Będzie też większa sala konferencyjna a budynek otrzyma m.in. zewnętrzną windę elektryczną.
Miastom zakłada, że inwestycja rozpocznie się w czerwcu i zostanie zwieńczona na koniec grudnia br. Wartość inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk
Wizualizacje: Urząd Miasta Szczecinek